Ogród Smaków Babuni - Nalewka Babuni

AKTUALNOŚCI

31.08.2017

Powspominajmy

Cały czas ciepło wspominamy Festiwal Nalewek i Win Owocowych. Z przyjemnością przywołujemy w pamięci liczne emocje towarzyszące wydarzeniu, ale też z radością wspominamy grono entuzjastów domowego wyrobu nalewek i win owocowych. Festiwal był dla nas przygodą i okazją do odbycia podróży w głąb kulinarnego świata i odkrycia niezwykłej harmonii smaków, której jeszcze nie znaliśmy.
Trudno jest opisać słowami tak ciekawe wydarzenie, dlatego przy okazji Festiwalu stworzyliśmy konkurs na Hasło Festiwalu Nalewek i Win Owocowych. Przedmiotem konkursu było stworzenie hasła, które najlepiej będzie oddawało nastrój nadchodzącego wydarzenia. Należało w nim zawrzeć wyrażenie-klucz, które zostało umieszczone w aplikacji Najważniejsze Chwile i na fanpage’u Nalewki Babuni. Spośród licznych zgłoszeń jury wybrało pięć haseł. Następnie zostały one umieszczone na Facebooku i poddane głosowaniu fanom Nalewki Babuni. Zdecydowaną większością głosów zwyciężyło hasło Pani Joanny S.

“Ogród Smaków. Tu zawarta jest receptura, którą stworzyła sama N A T U R A!”

Pani Joanna za swoją sprawność pisarską otrzymała dla siebie i swojej rodziny nagrodę główną, którą był pobyt weekendowy w Toruniu z licznymi atrakcjami. Pozostali finaliści, których hasła wydawały nam się również bardzo dobre dostali nagrody pocieszenia. Mamy nadzieję, że smakowały!
Z przyjemnością wspominamy tę zabawę i jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wysłanie do nas swoich propozycji.

17.07.2017

Spotkanie z panem Cezarym Pyszczakiem

W piątek 7 lipca gościliśmy w naszej firmie pana Cezarego Pyszczaka, zwycięzcę konkursu nalewek i win owocowych.

Intencją naszego Festiwalu było rozwijanie i popularyzowanie tradycji polskich nalewek i win owocowych. Pan Cezary nie mógł niestety uczestniczyć w Festiwalu w dniu 17.06. więc teraz nadarzyła się okazja do wręczenia czeku i decoupage’owanej pamiątkowej butelki. Nagrodę wręczył Dariusz Polak, Członek Zarządu Henkell&Co. Dyrektor ds. Marketingu i Eksportu. Nasz laureat przyznał, że jego nalewki zajmowały nieraz miejsca na podium jednak pierwszy raz otrzymał tak wysoką nagrodę. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć zarówno pana Cezarego, jak i pozostałych 21 finalistów w dalszym rozwijaniu tej jakże bliskiej nam pasji.

W trakcie spotkania analizowaliśmy możliwości produkcji limitowanej serii nalewki według receptury pana Cezarego. Liczymy, że wspólnie uda się nam stworzyć nowy wariant smakowy Nalewki Babuni cenionej od wielu lat przez polskich konsumentów. Dużo zależy od natury i pogody, a ta obecnie nas nie rozpieszcza, dlatego pojawia się pytanie - czy tegoroczne zbiory będą nam sprzyjać i uda się nam wyprodukować z nich nową specjalną edycję Nalewki babuni.

W trakcie spotkania pan Cezary miał okazje zgłębić tajniki wytwarzania naszych trunków bezpośrednio na linii produkcyjnej, korzystając ze wsparcia i wiedzy Szefa Produkcji pana Tadeusz Pawłowskiego. Na koniec nie zabrakło również degustacji naszych produktów. Cieszymy się, że kilka z nich szczególnie zasmakowało naszemu laureatowi – np. nowość Lubuski Gin 7 letni, a smak Nalewki Babuni spotkał się z jego uznaniem. Należy zaznaczyć, że taka opinia w ustach nalewkarza, który nie sięga po nalewki sklepowe jest dużym wyróżnieniem.

12.07.2017

Zobaczcie relację Tomka Lacha z zajadam.pl o Festiwalu Nalewek i Win Owocowych

Sezon na nalewki już oficjalnie rozpoczęty. Zielone orzechy już prawie gotowe do zerwania, czereśnie i wiśnie czekają na straganach. Ja tymczasem chcę Wam pokazać jak było na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych w Toruniu. :-)

W konkursie, na który Was zapraszałem, zgłoszonych zostało grubo ponad sto trunków, a finałowe dwadzieścia dwa stanowiły nie lada wyzwanie dla jury, w którym miałem przyjemność zasiadać. Po prawie dwóch godzinach dyskusji, próbowania, oceniania barwy, zapachu, smaku i ogólnej harmonii nalewek i win, udało nam się wybrać zwycięzców spośród kilkunastu wybitnych propozycji. :)

06.07.2017

Dziękujemy za wyśmienitą zabawę!

Festiwal Nalewek i Win Owocowych trwał zdecydowanie dłużej niż jeden dzień. Dzięki konkursom, które mu towarzyszyły mogliśmy poczuć nastrój Festiwalu o wiele wcześniej. W konkursie na Hasło Festiwalu Nalewek i Win Owocowych zwyciężyła Pani Joanna. Jej hasło: “Ogród Smaków. Tu zawarta jest receptura, którą stworzyła sama N A T U R A!” otrzymało najwięcej głosów w zabawie dla społeczności fanów Nalewki Babuni w serwisie Facebook. Nagrodą główną był rodzinny weekend w Toruniu oraz pobyt na Festiwalu. Oczekiwaniu na 17 czerwca towarzyszył także turniej na najlepszą nalewkę i wino owocowe. Uczestnicy nadesłali blisko sto nalewek i win owocowych! W finale jury w składzie: Hieronim Błażejak, Monika Kucia, Beata Kowalska, Jan Kuroń oraz Tomasz Lach stanęło przed trudnym wyborem ze względu na wysoki poziom nadesłanych propozycji. Próbki trunków zachwycały swoją jakością, harmonią smaku i zapachu, a także starannością i kreatywnością w sposobie pakowania. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięską trójkę Pana Cezarego Pyszczaka za Nalewkę z Ałyczy, Pana Wojciecha Suchanka za Nalewkę Wiśnia Czarna Górska oraz Pana Marcina Lisiewicza za Wino Owocowe. Wyróżnienie natomiast zdobyli Pan Dariusz Brus, Pan Dariusz Bogoń, a także Pan Cezary Lach.

Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w rywalizacji mogą czuć się z siebie dumni. A że zaczął się sezon na owoce oraz inne składniki nalewek i win, to można już przygotować trunki na kolejny turniej.

22.06.2017

Po Festiwalu

Zakończył się Festiwal Nalewek i Win Owocowych! Dziękujemy wszystkim za przybycie, mimo różnorodnej pogody. Frekwencja była ogromna zarówno na stoiskach, gdzie degustowali Państwo pyszne produkty, jak i na warsztatach. Całość zakończyliśmy energetyzującym koncertem Haliny Mlynkowej.

Każda zasłyszana pozytywna opinia bardzo nas cieszy. Ogromnie nam miło, że byliście razem z nami w minioną sobotę i wspólnie spędziliśmy ten czas na wyśmienitej (dosłownie!) zabawie. Było świetnie! Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Fot. Zuzanna Lewandowska

21.06.2017

Ogłoszenie wyników turnieju na najlepszą nalewkę i wino owocowe

Kochani!
Na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych wyłonieni zostali zwycięzcy turnieju na najlepszą nalewkę i wino owocowe. Spośród blisko stu nadesłanych nalewek oraz win owocowych bardzo trudno było wybrać te finałowe, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Próbki były starannie przygotowane z bardzo dobrych odmian, niezwykle opakowane i ciekawe w smaku. Uczestnicy konkursu nie ograniczyli się do rodzimych owoców, ale także wykorzystali jako składniki kawę, orzechy, tropikalne smaki, chrzan, mięte i inne zioła.
Jednak polskie owoce wykorzystywane były najczęściej. Przede wszystkim różne rodzaje śliwek, owoce pigwowca, dzika róża oraz oczywiście wiśnia, natomiast w winach winogrona i dzika róża.

Komisja w składzie:
Hieronim Błażejak – przewodniczący;
Monika Kucia – dziennikarka kulinarna;
Beata Kowalska – Główny Technolog Henkell&Co Polska
Jan Kuroń – szef kuchni;
Tomasz Lach – bloger kulinarny zajadam.pl

...zadecydowała, iż nagrodzeni zostali:

I miejsce - Cezary Pyszczak za Nalewkę z Ałyczy
II miejsce - Wojciech Suchanek za Nalewkę Wiśnia Czarna Górska
III miejsce Marcin Lisiewicz za Wino Owocowe

...a wyróżnienie otrzymali:

Dariusz Brus za Mirabelkową Henrykowską
Dariusz Bogoń za Nalewkę z Pigwowca
Cezary Lach za Wino Dzika Róża.

Gratulujemy!

*Pełna lista finalistów zostanie podana, gdy otrzymamy zgody od każdego z nich na publikację danych osobowych.*
Foto: https://www.facebook.com/Zuzanna-Lewandowska-Fotografia-178874909146843/

16.06.2017

To już jutro! Festiwal Nalewek i Win Owocowych

Każdy uczestnik znajdzie na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych dla siebie coś dobrego. Czekają na Was liczne atrakcje, między innymi ściana smaku, na której będzie można wyrazić się artystycznie i przywołać wspomnienia z dzieciństwa. Nie zabraknie też waty cukrowej.
Już jutro poznamy również zwycięzcę turnieju na najlepszą nalewkę i wino owocowe. Obrady jury będą odbywały się w strefie degustacji i będzie można je częściowo podglądać! Do zobaczenia jutro w Muzeum Etnograficznym w Toruniu na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych.

Dofinansowane przez:

14.06.2017

Atrakcje na festiwalu nalewek i win owocowych

Jeśli jeszcze wahasz się czy odwiedzić Muzeum Etnograficzne w nadchodzący weekend to spróbuję rozwiać Twoje wątpliwości. Czeka na Ciebie kilka godzin świetnej zabawy z licznymi konkursami, degustacją pysznych produktów przy dźwiękach muzyki folkowej z nowoczesnym akcentem. Uwieńczeniem wieczoru będzie koncert Haliny Mlynkowej. Dla wszystkich, którzy oprócz chęci odkrycia nieznanych smaków mają ochotę także nauczyć się czegoś nowego przygotowaliśmy warsztaty kulinarne z Janem Kuroniem oraz Tomkiem Lachem oraz warsztaty… decoupage! Brzmi ciekawie, prawda?

14.06.2017

Festiwal nalewek i win owocowych

06.06.2017

Najciekawsze Hasło Festiwalu Nalewek i Win Owocowych zostało już wybrane!

Najciekawsze Hasło Festiwalu Nalewek i Win Owocowych zostało już wybrane!
Jury wyłoniło pięć haseł, które ich zdaniem w najciekawszy sposób opisywały Festiwal Nalewek i Win Owocowych. Jednak decydujący głos mieli fani fanpage’a @NalewkaBabuni. Facebookowicze zadecydowali, iż twórcą najtrafniejszego hasła jest Pani Joanna S. Gratulujemy!

26.05.2017

Atrakcje na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych

Festiwal zbliża się wielkimi krokami. Przewidujemy dla Was liczne atrakcje i możemy ujawnić już pierwsze punkty programu:
- we wspaniałą podróż po świecie kulinarnym zabierze nas Jan Kuroń oraz bloger kulinarny Tomek Lach,
- będziemy też gościć Hieronima Błażejaka, który jest uznanym autorytetem w wytwarzaniu nalewek; miejmy nadzieję, że ujawni nam przynajmniej część swoich sekretów dotyczących powstawania wspaniałych trunków,
- o dobrą zabawę i oprawę muzyczną zadba między innymi DJ Woj,
- zaś uwieńczeniem Festiwalu będzie koncert finałowy Haliny Młynkowej,

Ponadto w programie również:
- zabawy i atrakcje dla całej rodziny,
- przysmaki kulinarne kuchni regionalnych,
- gratisowe wejście do Muzeum Etnograficznego.


Szykuje się wyśmienita zabawa.
Pamiętajcie! 17.06 na terenach Muzeum Etnograficznego w Toruniu spotykamy się na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych.

25.05.2017

Wybór finalistów

Zakończył się pierwszy etap naszego konkursu, na który otrzymaliśmy niemal sto ciekawych i wyszukanych nalewek oraz win. Poziom był wysoki i wyrównany, a wybór dwudziestu trunków do etapu finałowego był prawdziwym wyzwaniem. Jury pod przewodnictwem pana Hieronima Błażejaka miało naprawdę trudne decyzje do podjęcia, gdyż większość z nadesłanych propozycji zaskakiwała oryginalnym smakiem i recepturą. Wszystkich laureatów pierwszego etapu naszego turnieju poinformujemy telefonicznie oraz mailowo o zakwalifikowaniu jego trunku do finału.
Dziękujemy!

Finał odbędzie się w Toruniu podczas Festiwalu Nalewek i Win Owocowych 17 czerwca w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, gdzie jury również pod przewodnictwem pana Hieronima Błażejaka oceni finałowe nalewki i wina.
Do zobaczenia w Toruniu!

Zapraszamy.

19.05.2017

Zakończenie I etapu turnieju

Kochani! Wasze nalewki i wina owocowe już do nas dotarły. Jestem zachwycona ilością zgłoszeń i jakością trunków. Oooj, jury ma co robić! Babunia będzie Was informować na bieżąco o przebiegu turnieju. Trzymam za Was kciuki!

28.04.2017

Uwaga!

Kochani, mam dla Was cudowną informację. Tak mnie zachwyciło ogromne zainteresowanie turniejem na najlepszą nalewkę i wino owocowe, że postanowiłam wydłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do 10 maja 2017r. Decyduje data dostarczenia przesyłki!

06.04.2017

Podzielcie się swoimi ulubionymi smakami!

Kochani! Konkurs na najlepszą nalewkę i wino owocowe trwa. Zapraszam Was cały czas do zabawy. Podzielcie się swoimi ulubionymi smakami, a zostaniecie sowicie nagrodzeni. Przesyłając próbkę swoich specjałów pamiętajcie tylko, aby odpowiednio zabezpieczyć butelkę. Czekam, moi Drodzy!

30.03.2017

Złociutcy!

Mam również niespodziankę dla tych, którzy nie robią domowych nalewek ani win owocowych, ale są w nich rozsmakowani. Niedługo opowiem więcej o jeszcze jednym konkursie. Szukajcie informacji na Babuniowej stronie i w aplikacji “Najważniejsze Chwile”. Naprawdę warto! W nagrodę zaproszę Was na weekend do Torunia. Powodzenia!

29.03.2017

Kochani!

Możecie już brać udział w moim konkursie na najlepszą nalewkę, wino owocowe wykonane domowym sposobem. Z miłą chęcią spróbuję tych niepowtarzalnych wyrobów, a najsmaczniejszy odpowiednio nagrodzę. Rozwiązanie już w czerwcu na Festiwalu Nalewek i Win Owocowych. Zapraszam do zabawy, Złociutcy!

Wygraj weekend rodzinny weekend w Toruniu! Wystarczy, że pobierzesz ze sklepu aplikację Najważniejsze chwile i wymyślisz Hasło Festiwalu Nalewek i Win Owocowych, które najlepiej opisuje czerwcowe wydarzenie

Wymyśl Hasło Festiwalowe

Nagroda główna

Weekend w Toruniu

dla Twojej rodziny

poznaj szczegóły

W Toruniu, 17 czerwca organizujemy rodzinny Festiwal Nalewek i Win Owocowych. Głównym punktem programu jest wybór najlepszej nalewki i wina owocowego robionych domowym sposobem. Ten turniej już trwa. Zgłoś się do konkursu już dziś.

Robisz nalewki lub wina owocowe?

Zostań mistrzem domowych wyrobów i wygrywaj nagrody!

I miejsce

5000 zł

II miejsce

3000 zł

III miejsce

1000 zł

poznaj szczegóły
Odliczaj z nami do Festiwalu i pobierz aplikację

NAJWAŻNIEJSZE CHWILE

W natłoku codziennych obowiązków tak łatwo zgubić w swoim kalendarzu momenty, które są naprawdę ważne. Dzięki aplikacji “Najważniejsze chwile” łatwo odnotujesz istotne wydarzenia i z radością będziesz mógł śledzić jak szybko one nadchodzą. Nie zapomnisz już o urodzinach, zaplanowanych przyjęciach, koncertach czy Festiwalu Nalewek i Win Owocowych. Odliczaj z Babunią dni do najważniejszych wydarzeń!

Pobierz aplikację na: Android